İpek Meriç Kimdir?

TED Ankara Koleji’nden mezuniyetini takiben 1985 yılında girdiği Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 1989 yılında mezun oldu.

1989-1991 yılları arasında Bilkent İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi aldı.

1991-1999 yılları arasında Ankara, Moskova ve Antalya’daki çeşitli firmalarda mimar, iç mimar ve üst düzey yönetici olarak çalıştı.

2000 yılında kurduğu “Attelia Tasarım & Organizasyon”la oteller, ofisler, restoranlar, konutlar için tasarlamaya, anahtar teslim proje, renovasyon uygulamaları yapmaya devam etti.

Mimarlık kariyerinde 31. yılını kutlayan İpek Meriç, kurduğu “Attelia Tasarım & Organizasyon” ofisinin kurumsal imajını yenileyerek “İpek Meriç Interiors” ismiyle hizmet vermeye devam edecek.

İç mimari projeler, proje yönetimi, danışmanlık, satın alma danışmanlığı, kontrollük, anahtar teslim uygulama alanlarında faaliyet gösteren İpek Meriç, çözüm ortaklarının da katkısıyla, otel sektöründe, fizibilite çalışmalarından, proje danışmanlığı, yatırım danışmanlığı, ekip organizasyonu ve eğitimi konularına kadar geniş bir yelpazede de hizmet vermektedir.